ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kimdir?
  4. »
  5. Zelal Çakır Kimdir? (MochiZel)

Zelal Çakır Kimdir? (MochiZel)

ThatsGameNet ThatsGameNet -
104 0
zelal çakır kimdir

Bu yazımızda sizlere Twitch’in sevilen yüzü Zelal Çakır namı diğer MochiZel‘i yakından tanıyacağız. Zelal Çakır kimdir sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Diğer Kimdir yazılarımıza bakmak için tıklayabilirsiniz.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Zelal ÇAKIR, Van’da doğdum. Lise zamanımdan üniversiteden mezun olana kadar İzmir’de yaşadım. Şu an yine Van’dayım. 18 Temmuz 2000 doğumluyum. Isparta’da grafik tasarım okudum.

Kullanıcı Adınızın Bir Anlamı Var mı?

Mochi tatlı yumoş yumoş pofidik bir japon tatlısı. Yumuşak ve şirin olduğu için kullandım. Zel de adımdan geliyor. İkisiyle beraber MochiZel ortaya çıktı.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Aklımda hep böyle şeyler vardı. Bilgisayarımı toplayana kadar sürekli internet kafeye giderdim. Genellikle Valorant oynardım. Kendi bilgisayarım olunca daha fazla oyun oynamak istedim ve oyun kültürümü genişlettim. Oyunlardan edindiğim arkadaşlarımla eğlenirken buna daha fazla kişi neden katılmasın diye düşündüm ve twitch’te yer almaya başladım.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Grafik tasarımcıyım ama sadece kendi işlerimde kullanıyorum. Başka yerlere çalışmıyorum.

mochizel kimdir

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Meslek olarak görürüm ama eğlenmediğim zamanlar içerisinde olursam ara veririm. Eğlenmediğim darlandığım hiçbir şeyi uzun bir süre yapamıyorum.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Pqueen’i çok severek izlerdim yayıncılardan. Belki onun samimiyetini biraz örnek almışımdır.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Hitap ettiğim kişilerle beraber büyürsek onlarla buluşmak onları görmek istiyorum. Hepsinin hayatı hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olup onları mutlu etmek istiyorum. Herkesin hayatında onları üzen sıkan şeyler olduğunun farkındayım. Umarım onları üzüntülerinden biraz da olsa uzaklaştırabilirim.

Zelal Çakır Instagram
Zelal Çakır Twitch
Zelal Çakır YouTube

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir