ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Valorant
  4. »
  5. Windows 11 Valorant TPM 2.0 Hatası Nasıl Çözülür? (VAN9001)

Windows 11 Valorant TPM 2.0 Hatası Nasıl Çözülür? (VAN9001)

ThatsGameNet ThatsGameNet -
18 0
windows 11 valorant tpm 2.0 hatası nasıl çözülür

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda Valorant oyuncuları yeni bir hata ile karşılaşıyor. Yeni işletim sistemi Windows 11’e geçen oyuncular, oyuna girerken Valorant TPM 2.0 hatası ile karşılaşıyor. Bu yazımızda sizlere Windows 11 Valorant TPM 2.0 hatası nasıl çözülür onu göstereceğiz.

Windows 11 Valorant TPM 2.0 Hatası Çözümü

Yeni işletim sistemi Windows 11 çıktıktan sonra çoğu kullanıcı bilgisayarını güncelleyerek Windows 11 işletim sistemine geçiş yaptı. Her ne kadar yeni ve kullanışlı olsa da oyuncular için pek de öyle değil, oyunların çoğusu henüz Windows 11 işletim sistemi için düzgün bir uyumluluk ayarlayamadı ve o yüzden çoğu oyuncu Valorant’a girerken Windows 11 Valorant TPM 2.0 hatası alıyor. Bu hata oyuncuların sinirlerini bozsa da bunun bir çözümü bulunuyor. Aşağıda bu hatanın çözümünü sizlere detaylı bir şekilde anlattık, adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Valorant gece pazarı ne zaman gelecek merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

valorant tpm 2.0 hatası

Bu hatanın en büyük nedenleri sisteminizde Secure Boot’un açık, TPM’nin kapalı olmasıdır. Bu ikisini BIOS menüsünden açıp kapatmanız gerekiyor, nasıl ayarlayacağınızı bilmiyorsanız okumaya devam edin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp BIOS menüsüne giriyoruz, ilk önce Secure Boot‘u kapatacağız. BIOS menüsünden Security kısmına giriyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Secure Boot seçeneğini Enabled‘dan Disabled‘a getiriyoruz. Bunu yaptıktan sonra Save Changes and Resest butonuna basıp çıkıyoruz.

valorant tpm 2.0

İkinci olarak bilgisayarınızda TPM‘yi açmanız gerekiyor. Öncelikle Windows+R yaparak arama yerini açıyoruz ve TPM.MSC yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ekran eğer Uyumlu TPM Bulunamıyor yazıyorsa TPM kapalı demektir ve açmanız gerekiyor. Bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar BIOS‘a giriyoruz, Security bölümüne gelip Intel Platform Trust Technology yazan kısmı Enabled yapıyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

TPM açtıktan sonra aynı şekilde bilgisayarı açıp TPM’nin açılıp açılmadığını kontrol ediyoruz, eğer açılmışsa sorununuz çözülmüş demektir artık Valorant’a sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda Windows 11 Valorant TPM 2.0 hatası için kesin çözüm olarak bilinir fakat bu da işe yaramazsa oyuna sorunu düzelten güncellemenin gelmesini bekleyin veya tekrardan Windows 10 işletim sistemine dönün.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir