ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Valorant
  4. »
  5. Valorant Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
84 0
valorant sunucu değiştirme

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan Valorant’ta belirli sunucular bulunur ve bu sunucuları değiştirmek mümkündür. İsterseniz manuel olarak oynamak istediğiniz sunucu bölgesini seçebilirsiniz eğer seçmezseniz de oyun sizi otomatik olarak en yakın olan sunucuya atar. Bu yazımızda sizlere Valorant sunucu değiştirme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Valorant Sunucu Değiştirme

Valorant’ta toplam 6 bölgenin sunucusu bulunur; Asya Pasifik, Brezilya, Avrupa, Kore, Latin Amerika ve Kuzey Amerika. Bu 6 bölgenin altında da toplam 37 sunucu bulunuyor. Riot Games’in en sevilen özelliklerinden birisi dünyanın her bölgesinde sunucuları bulunması, bu sayede oyuncular oldukça düşük ping değerlerine sahip. Valorant bıçak skinleri nelerdir merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Bazı oyuncuların sunucularını değiştirerek başka oyuncularla oynamak isteyebiliyor, sunucunuzu değiştirdiğinizde hangi sunucuyu seçerseniz o bölgenin oyuncularıyla oynuyorsunuz. Bu sizin oyun tarzınıza göre olumlu veya olumsuz etkileyebilir o yüzden seçerken bunu göz önüne almanız gerekiyor. Valorant sunucu değiştirme oldukça basittir, aşağıdaki adımları uygulayarak istediğiniz sunucuyu seçebilirsiniz.

valorant sunucu nasıl değiştirilir

  • Ana ekranda Oyna kısmına girin
  • Profilinizin sağ üstünde bulunan 3 adet yeşil çizgili simgenin üstüne basın
  • Açılan ekranda size en uygun sunucuları gösterecektir buradan istediğiniz sunucuyu seçebilirsiniz
  • Valorant sunucu değiştirme işlemi işte bu kadar basit, iyi oyunlar!

Çevrimiçi oyunların hepsinde belirli bölgelerde bulunan sunucular bulunur, bu sunucular sizin oyuna bağlanmanızı sağlar. Hangi bölgeden oyuna girerseniz genellikle otomatik olarak oyun sizi en yakın sunucuya atar bu da sizin düşük ping almanızı sağlar, sunucu size ne kadar yakın olursa pinginiz o kadar düşük olur.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir