ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Valorant
  4. »
  5. Valorant Sesli Sohbet Çalışmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Valorant Sesli Sohbet Çalışmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
95 0
valorant sesli sohbet çalışmıyor

Çevrimiçi oyunların neredeyse hepsinde sesli sohbet bulunuyor, sesli sohbetin olması takım arkadaşlarınızla daha iyi organize olmanızı ve bu sayede daha iyi oynamanızı sağlar. Valorant’ta da sesli sohbet bulunuyor fakat son zamanlarda oyuncuların çoğusu Valorant sesli sohbet çalışmıyor hatası ile karşılaşıyor, bu yazımızda sizlere hatanın çözümünü anlattık.

Valorant Sesli Sohbet Çalışmıyor

Son günlerde Valorant oyuncularının karşılaştığı bu hata oldukça sinir bozucu olmaya başladı. Takım ile iletişimde olamamak oynanış performansınızı biraz düşürür ve bu maçı kaybetmeye kadar gidebilir. 

Valorant sesli sohbet çalışmıyor hatasının kesin olarak bir çözümü bulunmuyor bu yüzden biz de sizlere alternatif çözüm yöntemlerini söyleyeceğiz. 

Valorant Ses Ayarlarını Kontrol Etme

Diğer çözümlere geçmeden önce ilk olarak oyun içerisinde çözüm aramak önemli. Valorant Ayarlara girip Ses kısmından Sesli Sohbet yerine girin. Buradan ilk önce Takım Sesli Sohbet kısmı açık mı onu kontrol edin eğer açıksa Giriş ve Çıkış Cihazlarınızı kontrol edin. Öncelikle bunları Varsayılan Sistem Aygıtı yapın eğer halen sorun devam ediyorsa sisteminize takılı olan aygıtları seçin. Sorununuz devam ediyorsa aşağıdaki çözüme göz atın.

Bilgisayar Ses Ayarlarını Kontrol Etme

Eğer oyun içerisinden ses ayarlarını yaptıysanız ve halen düzelmediyse bilgisayarda bulunan ses ayarlarını kontrol etmeniz de fayda var. Sol alt taraftan Başlangıç bölümünü açıp Ses Ayarları yazıyoruz ve giriyoruz. Buradan Giriş ve Çıkış bölümünü kontrol etmeniz lazım ikisininde aynı olması gerekiyor ve Giriş bölümünden mikrofonunuzun ses alıp almadığını kontrol edin.

valorant sesli sohbet sorunu

Kabloları Kontrol Etme

En son çözüm olarak kulaklığınızı veya mikrofonunuzu bağladığınız kabloları kontrol edin. Kasanın dışında nereye taktıysanız o bölümün zarar görmemiş ve kulaklığınızın kablosuna herhangi bir hasar gelmemesine dikkat edin.

Mikrofonunuzda herhangi bir sorun yok, başka uygulamalarda ve oyunlarda çalışıyor fakat Valorant oynarken çalışmıyorsa oyunu onarmayı deneyin eğer bu da çözüm olmazsa Valorant Destek sistemine yazarak bir çözüm isteyebilirsiniz.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir