ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Minecraft
  4. »
  5. Minecraft Merdiven Yapımı

Minecraft Merdiven Yapımı

ThatsGameNet ThatsGameNet -
89 0
minecraft merdiven yapımı

7’den 70’e herkese hitap eden ve halen oyuncusu bulunan Minecraft’ta hayal gücünüz sınırsızdır. Oyun içerisinde neredeyse her şey yapabilirsiniz bu sizin hayal gücünüze kalmış fakat yapmak içinde oyunda bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bazı şeyleri üretmek için birkaç parçayı birleştirmeniz gerekiyor, bunlardan birisi de Minecraft merdiven. Bu yazımızda sizlere Minecraft merdiven yapımı nasıl olur onu anlattık.

Minecraft Merdiven Yapımı

Merdiven, kılıç, masa vb. birçok eşyayı üretmeniz için öncelikle Çalışma Masasına ihtiyacınız var eğer Minecraft çalışma masası nasıl yapılır bilmiyorsanız o yazımıza göz atabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek merdiven nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Minecraft merdiven yapımı için öncelikle elinizde 7 adet çubuk bulunması lazım ardından bu çubukları aşağıdaki şekilde çalışma masasına koyuyoruz ve merdivenimiz hazır.

minecraft merdiven nasıl yapılır

Minecraft’ta merdivenin iki farklı versiyonu bulunuyor, yukarıda anlattığımız birinci versiyon. İkinci versiyon ise taş ve ağaçtan da merdiven yapabilirsiniz. Bunun içinde elinizde 6 adet hangi malzemeden üretmek istiyorsanız o malzemeden bulunmalıdır(Örnek: Ağaç). 

Çalışma masasını açtıktan sonra elimizdeki eşyaları aşağıda gördüğünüz görseldeki gibi yerleştiriyoruz ve ev icin kullanabileceğiniz merdiven hazır.

minecraft merdiven yapılışı

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir