ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Minecraft
  4. »
  5. Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
71 0
minecraft eyer nasıl yapılır

7’den 70’e herkese hitap eden ve halen oyuncusu bulunan Minecraft’ta hayal gücünüz sınırsızdır. Oyun içerisinde neredeyse her şey yapabilirsiniz bu sizin hayal gücünüze kalmış fakat yapmak içinde oyunda bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bazı şeyleri üretmek için birkaç parçayı birleştirmeniz gerekiyor, bunlardan birisi de Minecraft eyer. Bu yazımızda sizlere Minecraft eyer yapımı nasıl olur onu anlattık.

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft oyununda eyer yapmak için mod yüklemeniz gerekmektedir, modsuz bir şekilde eyer yapamazsınız fakat bulabilirsiniz. Öncelikle modlu bir şekilde eyer yapmak için Saddle Resipe modunu indirip kurmanız gerekiyor. Modu kurduktan sonra çalışma masasını açıyoruz, bir adet taş bir adet ip ve beş adet deriyi aşağıda görselde gördüğünüz gibi yerleştiriyorsunuz. Eyer yapımı için kullanacağınız malzemeleri bulmak oldukça basittir. Eğer modsuz bir şekilde Minecraft eyer nasıl yapılır merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

minecraft eyer yapımı

Minecraft Eyer Nerede Bulunur?

Minecraft’a mod kurmadan eyer yapmak mümkün değildir fakat bulabilirsiniz. Peki eyeri nerede bulabilirsiniz? Eyeri 3 yerde bulma ihtimaliniz yüksek;Nether Kalesi, Zindan ve Balık tutarken. Balık tutarken şansınız varsa oltanıza eyer gelebilir, Zindanların içerisindeki sandıklı odalarda da eyer çıkabilir, Nether Kalesinde de eyere rastlamanız mümkün ama oraya gitmek için öncelikle Nether Portalı yapmanız gerekiyor. Minecraft kitap nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Minecraft Eyer Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta, eyer adlı öğe, oyuncuların bazı hayvanlar üzerinde sürüş yapmalarına olanak tanır. Eyer, özellikle atlar, domuzlar ve külkediler gibi hayvanlarla etkileşimde kullanılabilir.

Eyeri kullanarak at veya diğer hayvanların üzerinde sürüş yapmak, oyuncuların daha hızlı ve daha uzak mesafelere seyahat etmelerine olanak sağlar. Bu özellikle büyük haritalarda keşif yaparken veya hayvanları işe koşarken faydalı olabilir.

Eyer ayrıca, oyuncuların atların zıplama yüksekliğini kontrol etmelerine ve engelleri aşmalarına yardımcı olan bir özellik olan “evcilleştirme” işlemi için de gereklidir.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir