ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Minecraft
  4. »
  5. Minecraft Çit Nasıl Yapılır?

Minecraft Çit Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
84 0
minecraft çit nasıl yapılır

Minecraft, hayatta kalma oyunları arasında en popülerlerinden biridir ve birçok farklı blok türüne sahip olması nedeniyle inşa etmek oldukça keyiflidir. Minecraft’ta inşa etmek için birçok farklı amaç vardır. Bu amaçlardan biri de çit yapmaktır. Çitler, oyuncuların kendilerini ve evlerini korumak için kullandıkları temel bir yapıdır. Bu makalede, Minecraft çit nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Minecraft Çit Yapımı

Oyun içerisinde çiti birçok amaçla kullanabilirsiniz. Evinizin etrafını korumak, çiftliğinizi sınırlarını çizmek vb. gibi şeylerde kullanabilirsiniz. Minecraft çit yapımı oldukça basittir, çit yapımı için gerekli olan malzemeler 4 adet tahta odun ve 2 adet çubuk. Gerekli olan malzemeleri bulmakta oldukça basittir. Malzemeleri ayarladıktan sonra Çalışma Masasını açıyoruz ve aşağıda görselde gördüğünüz gibi yerleştiriyorsunuz.

minecraft çit yapımı

Çitinizi süslemek için diğer blokları da kullanabilirsiniz. Örneğin, çitinizin etrafına çiçekler ekleyerek daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Çitinizi yaptınız fakat Minecraft çit kapısı nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin çünkü aşağıda anlattık. Minecraft ok ve yay nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Minecraft Çit Kapısı Yapımı

Bildiğiniz üzere oyunda çitin üzerinden atlayamıyorsunuz ve mecburen giriş için bir kapı gerekiyor. Eğer kapı yerine boşluk bırakırsanız hiçbir anlamı kalmaz ve çiftliğiniz varsa hayvanlar kaçar. Minecraft çit yapımı gibi Minecraft çit kapısı yapımı da oldukça basittir. Çit kapısı için gerekli malzemeler çitin tam tersidir, 4 adet çubuk ve 2 adet tahta odun. Bu malzemeleri alıp aşağıda görselde gördüğünüz gibi Çalışma Masasına yerleştiriyorsunuz ve çit kapınız hazır.

minecraft çit kapısı yapımı

Minecraft Çit Ne İçin Kullanılır?

Minecraft’ta çitler birçok amaçla kullanılabiliyor bunlardan bazılarını aşağıda sizlere listeledik.

  1. Güvenlik: Çitler, oyuncuların kendilerini ve evlerini korumak için kullanabilecekleri bir yapıdır. Çitler sayesinde, oyuncular evlerinin etrafında güvenli bir sınır oluşturabilir ve canavarların girmesini engelleyebilirler.
  2. Hayvanlar: Çiftlik hayvanlarını kontrol altında tutmak için çitler kullanılabilir. Çitler sayesinde, oyuncular hayvanlarının belirli bir alan içinde kalmasını sağlayabilir ve kaybolmalarını önleyebilirler.
  3. Bitki yetiştirme: Çitler, oyuncuların bahçelerindeki bitkileri korumak için de kullanılabilir. Çitler sayesinde, hayvanların bahçeye girmesini engelleyerek bitkilerin büyümesini koruyabilirler.
  4. Yapısal: Minecraft’ta çitler, yapıların tasarımında dekoratif bir öğe olarak kullanılabilir. Örneğin, oyuncular çitleri yürüyüş yolları veya bahçe patikalarının kenarında kullanabilirler.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir