ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Minecraft
  4. »
  5. Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır?

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
21 0
minecraft bileme taşı

7’den 70’e herkese hitap eden ve halen oyuncusu bulunan Minecraft’ta hayal gücünüz sınırsızdır. Oyun içerisinde neredeyse her şey yapabilirsiniz bu sizin hayal gücünüze kalmış fakat yapmak içinde oyunda bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bazı şeyleri üretmek için birkaç parçayı birleştirmeniz gerekiyor, bunlardan birisi de Minecraft bileme taşı. Bu yazımızda sizlere Minecraft bileme taşı yapımı nasıl olur onu anlattık.

Minecraft Bileme Taşı Yapımı

Minecraft oyununda bileme taşı diğer adıyla zımpara taşıdır. Çoğu oyuncu tarafından bilinmese de aslında çok işe yarayan bir eşyadır. Minecraft bileme taşı ile birçok şey yapabilirsiniz. Minecraft zımpara taşı için gerekli olan malzemeler 2 Çubuk, 2 Tahta ve 1 Adet Taş Basamak. Bu malzemeleri bulmak oldukça kolaydır, malzemeleri bulduktan sonra Çalışma Masasını açıyoruz ve aşağıdaki görseldeki gibi ekliyoruz ve bileme taşınız hazır. Minecraft harita nasıl yapılır bilmiyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft bileme taşı yapımı

Minecraft Bileme Taşı Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta bileme taşı, eşyaların dayanıklılığını ve verimliliğini artırmak için kullanılan bir araçtır. Bileme taşı, özellikle kazma, kürek, balta ve kılıç gibi aletlerin dayanıklılığını artırırken, kazma ve balta gibi aletlerin blokları daha hızlı kırmasına olanak tanır.

Bileme taşını kullanarak eşyaları bileştirdiğinizde, dayanıklılık seviyeleri artar ve eşyalar daha uzun süre kullanılabilir hale gelir. Ayrıca, bileme taşı sayesinde kazma ve balta gibi aletlerin blokları daha hızlı kırması sağlanır, bu da madencilik ve inşaat işleri için oldukça faydalıdır.

Bileme taşını kullanmak için, demir veya elmas bir bileme masasına ihtiyacınız olacaktır. Bileme taşını bileme masasına yerleştirir ve ardından geliştirmek istediğiniz aleti bileme masasının yanındaki giriş kutusuna yerleştirirsiniz. Ardından, bileme taşı kullanılarak aletin dayanıklılığı ve verimliliği artırılır.

Bileme taşı, oyunun ilerleyen aşamalarında daha güçlü ve dayanıklı eşyalara sahip olmanızı sağlar. Bu da size daha hızlı ve daha verimli bir oyun deneyimi sunar.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir