ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Final Fantasy 16, Suudi Arabistan’da Yasaklandı

Final Fantasy 16, Suudi Arabistan’da Yasaklandı

ThatsGameNet ThatsGameNet -
74 0
final-fantasy-16-suudi-arabistanda-yasaklandi-WdY9PJMK.jpg

Suudi Arabistan, Final Fantasy 16’nın ülkede yayınlanmasının yasaklandığını açıkladı. Yayınlanan mesaja göre Square Enix oyunun içerdiği ‘kabul edilemez’ içerikleri değiştirmeye yanaşmadığı için oyunun Suudi Arabistan’da satışı yasaklanmış durumda.

“Final Fantasy 16 hayranlarına belirtmek isteriz ki yayıncı gerekli değişiklikleri yapmayı kabul etmediği için oyun krallığımız sonları içerisinde yayınlanmayacaktır” diyor mesajda.

Bu hafta başında Suudi Arabistan imaj oyun denetleme şurasında misyon yapan Çizgiden Tawili, isim vermeden bir oyundan bahsetmişti ve “yılın en büyük ve en değerli oyunlarından biri, yayıncısı içeriği bölgeye uygun hale getirmeyi reddettiği için yasaklanmak üzere, son sekiz aydaki eforlarımız sonuç vermedi” demişti.

Oyunun birinci bakış ambargosu kalktığında Suudi Arabistan sitelerinde oyunda LGBTQ+ içerik bulunduğuna dair haberler yer almıştı. Muhtemelen yasaklanma sebebi de bununla ilgili olsa gerek.

Şimdi bu haberlere tahminen gülüp geçiyoruz lakin resmi bir yasak açıklaması olmasa da ülkemizde de birtakım oyunların yayınlanmadığını biliyoruz. Gelecekte bu haberdeki üzere durumların başımıza gelmemesi elimizde, unutmayın 🙂

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir