ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kimdir?
  4. »
  5. Emre Kaya Kimdir? (Serzevi)

Emre Kaya Kimdir? (Serzevi)

ThatsGameNet ThatsGameNet -
102 0
emre kaya kimdir

Bu yazımızda sizlere Twitch’in sevilen yüzü Emre Kaya namı diğer Serzevi‘yi yakından tanıyacağız. Emre Kaya kimdir sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Diğer Kimdir yazılarımıza bakmak için tıklayabilirsiniz.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Ben Emre “Serzevi” Kaya. 24 Nisan 1997 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Uçak Teknolojisi bölümünden mezunum.

Kullanıcı Adınızın Bir Anlamı Var mı?

Serzevi. Serzenişten türeme. Uzun zaman önce YouTube platformunda bilgi ve eleştiri videoları çekerdim. Eğer bu şekilde bir içerik yapıyorsan sesini ve adını duyurman gerekir. Serzevi de bu anlama gelmekte. Sesini ve adını duyuran, Dünya’ya iz bırakan.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Öğrencilik yıllarımda çeşitli tiyatrolarda sahne aldım. Dizi ve film sektöründe yardımcı oyunculuk yaptım. Hayatım boyunca hep bir parçam sahne de, kamera karşısında olmak istedi. Ama devam ettirebilmek için bir gelir kapısı gerekliydi. Kendi mesleğimi; tabiri caizse altın bileziğimi koluma taktıktan sonra asıl isteğimi gerçekleştirme yolunda ilerledim. Bu yol beni önce YouTube platformuna ve ardından Twitch’te canlı yayınlara getirdi.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Evet, uçak bakım teknisyeniyim.

serzevi kimdir

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Görürüm. İnsan eğlendiği ve mutlu olduğu yerde varolmak ister. İleride yaşanacaklara bağlı.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Temelinde bir platformda kendi benliğinizle var olmak istiyorsanız sadece kendinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Her ne kadar kendimi tamamen yansıtmaya çalışıp birinin gölgesinde olmamaya çalışsam da başarılı bulduğum ve yaptığı işlere saygı duyduğum Türkiye’nin en iyi yayıncılarından Elraenn‘i örnek almak akıllıca bir seçim olurdu.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Partner yayıncı olmak. Yüz binlerce hatta milyonlarca insana hitap edebilmek. Tüm Türkiye’nin Serzevi ismini bilmesini sağlamak.

Emre Kaya Twitch
Emre Kaya Instagram
Emre Kaya YouTube

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir