ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DP No Signal Hatası Kesin Çözümü

DP No Signal Hatası Kesin Çözümü

ThatsGameNet ThatsGameNet -
87 1
dp no signal hatası kesin çözüm

DisplayPort girişli monitörlerde bir süre sonra kullanıcılar DP No Signal hatasıyla karşılaşıyor. Hatayı alan kullanıcılar monitörünün bozulduğunu düşünsene aslında monitörde herhangi sorun yok. Bu yazımızda sizlere DP No Signal hatası nasıl çözülür onu anlatacağız.

DP No Signal Hatası Nasıl Çözülür?

Monitor kullanıcısı genelde bilgisayarı kapatıp açtığında veya uyku moduna alıp tekrar açmak istediğinde bu hata ile karşılaşıyor ve monitöre bir daha görüntü gelmiyor. İlk başta kullanıcı monitörün bozulduğunu düşünüyor fakat monitörde herhangi bir sıkıntı yok. Güncel Torrent Tracker ihtiyacınız varsa o yazımıza da bakabilirsiniz.

Bu hatayı sadece DisplayPort üzerinden kullandığınız monitörünüzde alırsınız eğer HDMI veya DVI kullanırsanız monitöre görüntü gelecektir ve sorun çözülecektir fakat monitörünüzde tam verim alamazsınız maksimum 60 Hz olur. Daha yüksek Hz için mecburen DisplayPort kullanmanız gerekiyor.

dp no signal

DisplayPort No Signal hatasının çözmek için çok kısa ve basit bir yöntem bulunuyor. Yapmanız gereken sadece monitörünüzün fişini prizden çekip 5 saniye sonra geri takmak. Monitörünüzde, kablonuzda vs. herhangi bir sorun yoksa bu sorunun kesin çözümüdür. Eğer sorun çözülmeydiyse aşağıdaki maddeleri tek tek kontrol edin ve uygulayın.

Kabloları Kontrol Edin

Yukarıda vermiş olduğumuz çözüm ise yaramadıysa büyük ihtimal kablonuz hasar görmüş olabilir, ezilme vb. durumlarda kablo aşınıp sıkıntı çıkartabiliyor. Kablonun sağlam olup olmadığını ve soketten çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Kabloları çıkart tak yaparak kontrol edin.

Başka Sokete Takın

Ekran kartlarında genelde 2-3 adet DisplayPort girişi bulunur, normalde taktığınız soket yerine başka sokete takıp deneyin.

displayport no signal

Kabloyu Doğru Taktığınızdan Emin Olun

Çoğu kullanıcı monitörün kablosunu ekran kartı yerine anakarta takıyor. Ekran kartı takılıyken anakarta bağlarsanız görüntü gelmez bu yüzden anakarta taktıysanız çıkartıp ekran kartına takın.

Ram ve Ekran Kartını Kontrol Edin

Bu hatanın kesin çözümlerden bir tanesi de Ramleri söküp takmak. Kasanın içini açıp Ramleri çıkartın ve Ram soketlerini temizleyin. Temizledikten sonra geri takın. Bu arada Ekran Kartınızı da kontrol edin, soketinden çıkmış olabilir. Aynı şekilde ekran kartınızı da çıkartıp soketi temizleyip tekrar takın ve deneyin.

Yukarıda vermiş olduğunuz çözümlerden birisi DP No Signal hatanızı çözecektir. Sorunu bütün çözümlere rağmen cozemediyseniz monitörünüzü teknik servisine göstermenizde fayda var.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. sencar - -

    Çok teşekkür ederim o kadar yer gezdim çözümü burada buldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir