ThatsGame

 1. Anasayfa
 2. »
 3. CSGO
 4. »
 5. CSGO Silahı Öne Alma Kodu

CSGO Silahı Öne Alma Kodu

ThatsGameNet ThatsGameNet -
94 0
csgo silahı öne alma kodu

Bilgisayar oyunlarında FPS kategorisinde en popüler oyunlardan biri olan Counter Strike Global Offensive’de kullanabileceğiniz binlerce kod bulunuyor. Bu kodlardan bazıları sizin oynayış tarzınızı değiştirmeye yarıyor. Bu yazımızda sizlere CSGO silahı öne alma kodu neler onları göstereceğiz, bu kodların içinde CSGO fov kodları da bulunuyor.

CSGO Silahı Öne Alma Kodu

Oyuncuların CSGO FOV kodları arasında en çok kullandığı kodlar CSGO silahı öne alma kodları, silahı öne alarak görüş acınızı oldukça genişletirsiniz ve bu sayede daha rahat oynarsınız. Aşağıdaki kodları konsola tek tek yazarak kullanabilirsiniz.

 • viewmodel_fov 68
 • viewmodel_offset_x 2
 • viewmodel_offset_y 2
 • viewmodel_offset_z -2

CS:GO’nun varsayılan görüş alanı (FOV) ayarı 90 derecedir. Ancak, oyun içinde FOV ayarını değiştirmek mümkündür. Bu işlem için “developer console” (geliştirici konsolu) kullanılabilir. Geliştirici konsolunu açmak için, oyun ayarlarından “klavye / fare” seçeneğine tıklayarak “Geliştirici konsolu açık” seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Ardından, oyun sırasında ” ` ” tuşuna (çoğu klavyede “Esc” tuşunun hemen solundaki tuş) basarak konsolu açabilirsiniz.

CSGO FOV Kodları

Oyun içerisinde bulunan FOV kodlarıyla silahı öne veya arkaya alabilirsiniz, görüş açınızı daha da genişletebilirsiniz. Görüş açınızı genişletmeniz rakip oyuncuları daha kolay fark etmenize yarar. Aşağıda sizler için FOV kodlarını yazdık, istediğiniz kodları kendinize göre ayarlayıp kullanabilirsiniz. CSGO Crosshair kodları neler merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

csgo fov kodları

 • fov_desired X: Bu komutla, X yerine istenilen değeri girerek FOV ayarı değiştirilebilir. Örneğin, “fov_desired 100” yazarak FOV ayarını 100 dereceye yükseltebilirsiniz. FOV değerini arttırmak, görüş alanını genişletir ancak daha az detay gösterirken, değeri düşürmek görüş alanını daraltır ancak daha fazla detay gösterir.
 • viewmodel_fov X: Bu komutla, X yerine istenilen değeri girerek silahın ekrandaki boyutunu ayarlayabilirsiniz. Örneğin, “viewmodel_fov 68” yazarak silahın boyutunu küçültebilirsiniz.
 • cl_viewmodel_shift_left_right X: Bu komutla, X yerine istenilen değeri girerek silahın sağa veya sola kaymasını ayarlayabilirsiniz.
 • cl_viewmodel_shift_up_down X: Bu komutla, X yerine istenilen değeri girerek silahın yukarı veya aşağı kaymasını ayarlayabilirsiniz.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir