ThatsGame

 1. Anasayfa
 2. »
 3. CSGO
 4. »
 5. CSGO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

CSGO Mouse ile Zıplama Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
74 0
csgo mouse ile zıplama

CS:GO, popüler birinci şahıs nişancı oyunudur ve oyuncuların rekabetçi maçlarda başarılı olmak için hızlı reflekslere, iyi el-göz koordinasyonuna ve doğru ayarlara ihtiyacı vardır. Mouse ile zıplama, oyuncuların hareketliliğini artırmak ve hızlı bir şekilde manevra yapmak için kullandıkları önemli bir tekniktir. Bu makalede, CSGO mouse ile zıplama nasıl yapılır adım adım göstereceğiz.

CSGO Mouse ile Zıplama

Oyun içerisinde mouse ile zıplamak hem daha rahat zıplamanıza hem de bunny yapmanıza yarar. CSGO bunny nasıl yapılır bilmiyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz. Bunny yapmak sizin hareket hızınızı daha da arttırır ve bu sizin için bir avantajdır. CSGO mouse ile zıplama yapmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak yapabilirsiniz.

 • Oyunu açıp Ayarlara giriyoruz
 • Klavye / Fare bölümüne girip aşağıdan Zıplama‘yı buluyoruz
 • Üzerine tıklayıp mouse tekerleğinizi aşağıya veya yukarıya artık hangisiyle zıplamak istiyorsanız kaydırıyorsunuz
 • Mouse ile zıplama artık aktif, Ayarlardan çıkıp oyun keyfini çıkartmaya başlayabilirsiniz

csgo mouse ile zıplama nasıl yapılır

Yukarıdaki adımlarda anlattığımız gibi yapılışı oldukça basittir, mouse ile zıplama için iki çeşit bulunur yukarıda anlattığımız ilkiydi. İkincisi ise CSGO mouse ile zıplama kodudur, aşağıda bunu sizin için detaylıca anlattık.

CSGO Mouse ile Zıplama Kodu

Yukarıdaki adımı yaparak zıplamayı aktifleştirdiniz fakat artık sadece mouse ile zıplayabileceksiniz, eğer hem space tuşu hem de mouse ile zıplamak istiyorsanız mouse ile zıplama kodunu kullanmanız gerekiyor. Aşağıda sizler için kodu paylaştık, konsolu açıp kodu yapıştırıp kullanabilirsiniz.

 • bind “mwheeldown” “+jump” : Mouse tekerleğini aşağıya çekerseniz zıplar
 • bind “mwheelup” “+jump” : Mouse tekerleğini yukarıya çekerseniz zıplar

csgo mouse ile zıplama kodu

Size hangisi uygunsa o kodu alıp kullanabilirsiniz.

CSGO Konsol Nasıl Açılır?

Yukarıda vermiş olduğumuz kodları kullanabilmeniz için Geliştirici Konsolunu açmanız gerekiyor. CSGO konsol nasıl açılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Ayarlara girdikten sonra Oyun bölümüne geliyoruz ve karşımıza çıkan ekranda Geliştirici Konsolunu Etkinleştir seçeneğini EVET yapıyoruz. ESC tuşunun altındaki Tırnak İşaretine bastığımız zaman konsol açılacaktır.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir