ThatsGame

 1. Anasayfa
 2. »
 3. CSGO
 4. »
 5. CSGO Kısa Maç Uzun Maç Farkı Nedir?

CSGO Kısa Maç Uzun Maç Farkı Nedir?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
280 0
csgo kısa maç uzun maç farkı

Popüler FPS oyunlarından olan CSGO‘da Rekabetçi modunda oynamadan önce kısa ve uzun maç olarak size iki seçenek sunulur. Çoğu CSGO oyuncusu bu iki oyun modunun farkını bilmiyor. Bu yazımızda sizlere CSGO kısa maç uzun maç farkı nedir onu göstereceğiz.

CSGO Kısa Maç Uzun Maç Farkı

Daha öncesinde sadece Rekabetsiz oyunlarda mevcut olan bu iki seçenek daha sonrasında gelen güncelleme ile birlikte Rekabetçi moda da eklendi. İkisi arasında görevler ve kurallar olarak herhangi bir farklılık bulunmuyor sadece maç sonunda alından puanlarda farklılık bulunuyor. Aşağıda sizler için CSGO kısa maç uzun maç farkı nelerdir onları listeledik.

 • Kısa karşılaşmalarda daha az TP kazanırsınız
 • Kısa karşılaşmalarda daha az Rekabetçi Puanı kazanırsınız
 • Uzun karşılaşmalarda daha çok TP kazanırsınız
 • Uzun karşılaşmalarda daha çok Rekabetçi Puanı kazanırsınız
 • Kısa karşılaşmalara 9 olunca bitiyor
 • Uzun karşılaşmalar 16 olunca bitiyor

Bu iki seçeneğin arasında bulunan farklar sadece bunlar. CSGO kasa düşürme vb. gibi şeyler bu iki seçenekte de aynı yani ikisinde de düşürebilirsiniz.

csgo kısa maç uzun maç

CSGO Kısa Maç Avantajları ve Dezavantajları

CSGO kısa maçın en büyük avantajı kısa sürmesi, maçda 9 olan takım oyunu kazanıyor eğer 8-8 biterse de berabere bitiyor. Kısa maç oynayarak hem TP hem de Rekabetçi Puanı kazanmaya devam edebilirsiniz hem de oyun dışı görevleri daha hızlı yaparsınız. Kısa maçın dezavantajı ise kazanılan TP ve Rekabetçi Puanının diğer oyun moduna göre az olmasıdır.

CSGO Uzun Maç Avantajları ve Dezavantajları

CSGO uzun maçın avantajlarından en büyüğü kazanılan TP ve Rekabetçi Puanıdır. Uzun maçla neredeyse kısa maçta kazanılanın iki katına kadar kazanabilirsiniz. Uzun maçta 16 olan takım kazanır eğer 15-15 biterse de berabere biter. Avantajları arasında maçın uzun olması sayesinde maçı kaybederken çevirip öne geçme şansınız bulunuyor. Uzun maçın dezavantajı ise oldukça uzun sürmesi, yaklaşık 40-60 dakika arası sürebiliyor.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir