ThatsGame

 1. Anasayfa
 2. »
 3. CSGO
 4. »
 5. CSGO Config Yükleme Nasıl Yapılır?

CSGO Config Yükleme Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
70 0
csgo config yükleme

FPS oyunu diyince her oyuncunun aklına gelen isim CSGO’da son zamanlarda oyuncular config nasıl yüklenir diye araştırma yapmaya başladılar. Config ile oyun içerisindeki ayarları yek tuşla değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO config yükleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Config Yükleme

Oyun içerisinde yaptığınız bütün ayarlar CSGO’da config dosyasının içine otomatik olarak kayıt edilir. Her oyuncunun kendine özel config dosyası vardır, oyunu silip tekrar yüklediğinizde veya yeni bilgisayara geçtiğinizde vb. durumlarda oyundaki bütün ayarlarınız varsayılan olarak değişir ve eski ayarları yapmanız oldukça zordur. Daha öncesinde config dosyanızın yedeğini aldıysanız onu yeni oyuna yükleyip eski ayarlara devam edebilirsiniz. Aşağıda sizlere CSGO config yükleme nasıl yapılır onu anlattık, adımları dikkatlice tek tek uygularsak yükleyebilirsiniz.

csgo config nasıl yüklenir

 • İlk önce Steam uygulamasını hangi diske kurduysanız orayı açıyoruz
 • Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg
 • Bu klasörlere tek tek girip en sondaki “cfg” klasörüne config dosyasını atıyorsunuz
 • Dosyayı yükledikten sonra CSGO’ya girip konsolu açıyoruz
 • Konsola “exec configismi.cfg” yazıp Enter tuşuna basıyoruz
 • Config ismi standart olarak config.cfg olur fakat sizin başka ise “configismi” yazan yere config ismini yazıyoruz
 • Artık yüklediğiniz config hazır halde, iyi oyunlar!

csgo cfg yükleme

Profesyonel oyuncular, yayıncılar vb. kişiler kendi config dosyalarını başkalarının kullanması için paylaşırlar. Çoğu CSGO oyuncusu profesyonel oyuncuların config dosyasını ve ayarlarını kullanıyor, bazılarının oynayış performansına olumlu etki etse de bazılarına kötü etki edebiliyor. Kendinize uygun en iyi ayarları yapıp kullanmanız sizin için en güzeli olacaktır. CSGO kasa nasıl düşürülür bilmiyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

CSGO Config Nedir?

CSGO dosyaları arasında bulunan Config dosyası oyun içerisinde yapılan crosshair, görüntü, mouse hassasiyeti vb. bütün ayarların kayıt edildiği dosyadır. Oyun içerisinde yazıp kullandığınız kod bile buraya kayıt edilir. Bu dosyanın yedeğini alarak daha sonrasında oyuna herhangi bir durum olduğunda veya başka bir yerde CSGO oynadığınızda CSGO config yükleme yaparak ayarlarınızın hepsini tekrar kullanabilirsiniz.

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir