ThatsGame

 1. Anasayfa
 2. »
 3. CSGO
 4. »
 5. CSGO 4:3 Tam Ekran Nasıl Yapılır?

CSGO 4:3 Tam Ekran Nasıl Yapılır?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
21 0
csgo 4 3 tam ekran

CS:GO gibi FPS oyunlarında görüntü kalitesi ve çözünürlük oldukça önemlidir. Kötü bir kalitede oynarsanız rakip oyuncuları görmeniz oldukça zorlaşır ve bu da kaybetmeniz için büyük bir etken olur. CS:GO oyuncularının çoğusu oyunu geniş çözünürlükte oynuyor çünkü geniş çözünürlükte rakip oyuncuları görmek biraz daha kolay fakat çözünürlüğü değiştirdiklerinde siyah bar ile karşılaşıyorlar. Bu yazımızda sizlere CSGO 4:3 tam ekran nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO 4:3 Tam Ekran Yapma

Siyah bar, oyuncu çözünürlüğü değiştirse dahi çözünürlüğe göre monitörün sağında ve solunda çıkar bu da çözünürlüğün düzgun uygulanmadığını gösterir. Siyah barları kaldırırsanız çözünürlük tam bir şekilde monitörünüze oturur ve istediğiniz çözünürlükte oynayabilirsiniz. Peki CSGO 4:3 Tam Ekran nasıl yapılır?

csgo 4 3 tam ekran yapma

Oyun içerisinden kaldırılmadığı için bu ayarları oyun içerisinden yapamzsınız. Etraftaki siyah barı kaldırmak için ekran kartınızın ayarlarını açmanız gerekiyor. Her ekran kartının farklı programı vardır fakat ortak olarak yapılacaklar aynıdır. Aşağıda vermiş olduğumuz adımları tek tek ekran kartınızın ayarlarına uygulayın.

 • Ekran kartınızın programını açıyorsunuz
 • Ayarları yapmadan önce varsayılan ayarlarınızı bir yere not edin veya aklınızda tutun
 • Ekran kısmına gelip yapmak istediğiniz çözünürlüğü seçiyorsunuz
 • Ardından Ölçeklendirme kısmını bulup En Boy oranını koru seçeneğini seçiyoruz
 • Bunları yaptıktan sonra ayarları kaydediyoruz
 • Ayarları kaydettikten sonra tekrardan varsayılan ayarlara çevirip oyuna giriyoruz
 • Oyunda çözünürlüğü ayarladığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

Yukarı vermiş olduğumuz adımları tek tek uyguladığınızda CSGO 4:3 tam ekran yapma sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer sorun halen devam ediyorsa yorum olacak ekran kartınızı yazabilirsiniz ve biz de sizlere alternatif çözüm önerilerini sunabiliriz. CSGO Siyah Bar Kaldırma nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

csgo 4 3

CSGO 4:3 Çözünürlük Ne İşe Yarar?

Çoğu e-spor oyuncusu oyunun çözünürlüğünü 4:3 yani 1024×768 yapar ve öyle oynar. Oyuncuların çoğusu neden böyle oynadıklarını merak ediyor. 4:3 çözünürlükte oynamak ekranınızı genişletir ve bu sayede rakip oyuncuları normale göre daha geniş bir şekilde görebilirsiniz. Geniş bir şekilde görmeniz kafa atışı yapma olasılığını da oldukça yükseltir. Oyunda başarılı olmak istiyorsanız bu ayarı deneyebilirsiniz fakat size uygun değilse zorlamadan eski çözünürlüğünüzde oynamanız sizin için daha iyi olacaktır. Herkese iyi oyunlar!

Bizi InstagramTwitter ve Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir