ThatsGame

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kimdir?
  4. »
  5. Ayşegül Akgün Kimdir?

Ayşegül Akgün Kimdir?

ThatsGameNet ThatsGameNet -
1647 0
ayşegül akgün kimdir

Bu yazımızda sizlere Twitch’in sevilen yüzü Ayşegül Akgün‘ü yakından tanıyacağız. Ayşegül Akgün kimdir sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Diğer Kimdir yazılarımıza bakmak için tıklayabilirsiniz.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Merhabalarr. Ben Ayşegül Akgün. 17 Ağustos 1999 İstanbul doğumluyum. İnşaat Mühendisiyim. Şu anda yazılımla ilgileniyorum ve işim bu alanda. İstanbul Teknik Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümünde yüksek lisans öğrencisiyim.

Kullanıcı Adınızın Bir Anlamı Var mı?

Kullanıcı adım direkt ismim ve soy ismimden oluşuyor bir anlamı yok

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Twitch’e tamamen konuşmayı sevmemden ve yeni insanların hayatlarına duyduğum meraktan, oyun oynama isteğimden başladım. Üniversite bitip iş hayatımı oturduktan ve ekipmanlarımı tamamlayınca direkt yayın hayatıma başladım.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Şu anda bir yazılım firmasında çalışıyorum mühendislik ve yazılımla ilgileniyorum

ayşegül akgün

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Hep eğlence diyemem fakat benim rahatladığım ve güzel vakit geçirdiğim bir alan. Hayatımı doğru planladığım için bu işi de düzenli yapıyorum meslek denemez belki ama ciddi bir uğraş olarak görüyorum. Açıkçası ilerlemek isterim tabi ki ama ilerlemesem bile bu ciddiyetle devam ederim.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Örnek olarak aldığım bir yayıncı yok çünkü ben oyun oynarken insanlarla muhabbet etmek için yayın açıyorum böylede bir yayıncı yok tanıdığım. Bir kesim çok ciddiye alırken oyunları bir kesimde full muhabbet için açıyor yayınları ben bu ikisinden de azar azar ortaya koyup samimi yayın yapıyorum.

Yeni başlayacakları yayıncılığı önerir misiniz?

Dürüst olmak gerekirse bu işi meslek olarak yapacak geçimini bundan sağlayacaksanız önermiyorum fakat ek bir iş veya hobi olarak maddi beklenti içinde bulunmadan yapacaksanız öneririm. Maalesef en azından şu anda içinde bulunduğum platform olan Twitch için söyleyebilirim ki partnerlik almadan sizi geçindirebilecek bir maddi gelir sağlamıyor kısacası zararına bir iş oluyor.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

İlerideki hedeflerimde bir e-spor takımı kurmak ve kendi aklımda bulunan birkaç yazılım fikrini hayata geçirmek istiyorum. Bunun dışında, şu an aslında memnun olduğum çok samimi bir ortamım mevcut. Bu ortamı daha çok büyütüp hayalimdeki şeyleri finanse etmek tabi ki mükemmel olur.

Ayşegül Akgün Twitch
Ayşegül Akgün YouTube
Ayşegül Akgün Instagram

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir